Anket Doldur Para Kazan!

İnternet üzerinden online ödüllü anket çözerek para kazanabileceğini duymuşsundur. Onlarca sitenin vadettiği “Anket doldur para kazan” hikayesi kulağa oldukça güzel geliyor ama bu sitelerin ne yazık ki yalnızca bir kısmı Türkiye’de yaşayanlara gerçekten para kazanma şansı tanıyor. Biz de üşenmedik, karşımıza çıkan tüm anket sitelerine üye olduk ve 2019 yılında en çok para kazanma şansı tanıyan anket sitelerini sizin için listeledik.

Anket doldurarak nasıl para kazanılır?

İnternetteki bir çok anket sitesine üye olduk ve anketlerini çözerek paramızı çekmeye çalıştık. Çok büyük miktarlar değil belki ama bizi mutlu eden miktarlar kazandık. Aşağıda listelediğimiz adımları takip ederek ayda ortalama 20-30 Euro kazanmanız oldukça mümkün. İşin sırrı mümkün olduğu kadar çok anket sitesine üye olmak ve anket düzenleyenlerin isteyeceği profili doldurmak. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu da gelen anketleri kolayca takip edebilmek için yeni ve temiz bir e-posta hesabı oluşturmak. Bu konularla ilgili daha detaylı bilgiyi yazımızın sonunda açıklayacağız. Şimdilik, anket doldurarak nasıl para kazanılacağını kısaca özetlemek gerekirse:

  • Yeni bir e-posta hesabı açın.
  • En az 3 veya 4 anket sitesine üye olun.
  • Çekici bir profil hazırlayın. (Detaylar yazımızın devamında mevcut.)
  • E-postanıza gelen anketleri cevaplayın.
  • Arkadaşlarınızı da bu sitelere üye yapın.

En çok para kazandıran anket siteleri

Aşağıda listelediğimiz tüm sitelere tek tek üye olduk. Her birinde anketler doldurduk ve paramızı banka hesabımıza çektikten sonra listeye ekledik. Özellikle ilk 3’te yer alan siteleri şiddetle tavsiye ediyoruz.

1. MarketAgent (5/5)

İlk önereceğimiz site, tek kelimeyle mükemmel bir para kazanma aracı. Özellikle Euro’nun 9 Lira’yı geçtiğini düşünecek olursanız, anket başına yaptıkları ödeme oldukça tatlı geliyor. Almanya merkezli bir ödüllü anket sitesi olan MarketAgent’ta Türkçe doldurduğunuz anketler için Euro kazanıyorsunuz. Ayrıca siteye kayıt olduğunuz anda hesabınıza 100 puan yatıyor, o da 1 Euro’ya denk geliyor. Anket başına ise 200 puana yani 2 Euro’ya kadar para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca sizin davetinizle üye olan her arkadaşınız için 50 puan yani 0,5 Euro daha kazanıyorsunuz. MarketAgent’ta kazandığınız parayı 8 Euro’yu geçince çekebiliyorsunuz. Önce ücretsiz bir Skrill hesabı açarak parayı oraya aktarıyorsunuz, oradan banka hesabınıza çekiyorsunuz.

Üyelik Bonusu1 Euro
Anket Başına Kazanç2 Euro’ya kadar
Referans Bonusu0,5 Euro
Anket Süreleri5 – 30 dakika
Ödeme YöntemiSkrill

2. Clixsense (5/5)

Bizim en çok bayıldığımız ikinci anket sitesi Clixsense oldu. Clixsense’te çok kısa süren Türkçe anketler için 0.50 – 1 Dolar arası para kazanıyorsunuz. Fakat Clixsense’in asıl güzel tarafı siteye davet ettiğiniz arkadaşlarınız sayesinde kazanacağınız para. Davet ettiğiniz kişi ilk üye olduğunda 0.10 Dolar, daha sonrasında arkadaşlarınızın çözdüğü her ankette kazandığı miktarın %20’si kadar komisyon kazanıyorsunuz. Ayrıca arkadaşınız ilk 5 Dolar’ını kazandığında siz de ekstradan 2 Dolar daha kazanıyorsunuz. Paranız 20 Dolar’ı geçtiğinde Skrill üzerinden paranızı banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi anket sitelerinden para kazanmanın ilk kuralı mümkün olduğunca çok anket sitesine kayıt olup gelen anketleri takip etmek. Bizce, listenize mutlaka almanız gereken 2. anket sitesi Clixsense.

Üyelik BonusuYok
Anket Başına KazançOrtalama 1 Dolar
Referans Bonusu0,10 Dolar + Her Anketin %20’si
Anket Süreleri5 – 20 dakika
Ödeme ŞekliSkrill

Napolyon (3/5)

Napolyon tamamen yerli bir anket sitesi. Napolyon’da profil bilgilerinizi doldurarak 2.500 NAP puan yani 2,5 TL kazanıyorsunuz. Toplam 100.000 NAP puanınız olduğunda 100 TL olarak banka hesabınıza sorunsuzca havale yapabiliyorsunuz. Fakat Napolyon eskiye göre çok daha az anket yayınlıyor. O yüzden 100.000 NAP puan biriktirmek zaman alıyor.

Üyelik Bonusu2,5 TL
Anket Başına Kazanç0,50 TL
Referans Bonusu0,50 TL
Anket Süreleri1-3 dakika
Ödeme ŞekliBanka Hesabına Havale

FikirPazarı (3/5)

FikirPazarı’nda bütün profil bilgilerinizi doldurmadan anket alamıyorsunuz. Anket almaya başladığınızda da ortalama 25 dakikalık anket karşılığında 4 TL kazanıyorsunuz. Toplam 25 TL biriktirdiğinizde Carrefour hediye çeki olarak veya 100 TL biriktirdiğinizde TeknoSA hediye çeki olarak paranızı alabiliyorsunuz. Sektörün en büyük markalarından biri. Kesinlikle güvenilir bir site fakat biz buradan çok fazla para kazanmayı başaramadık. Bir çok anketin orta yerinde beğenmedikleri bir cevap yüzünden anketten elendik ve vaktimizi boşa harcamış olduk. Kararı size bırakıyoruz.

Üyelik BonusuYok
Anket Başına Kazanç4 TL
Referans BonusuYok
Anket Süreleri25 dakika
Ödeme ŞekliHediye Kartı

Myiyo (3/5)

Başlarken; sadece profil bilgilerini doldurarak 500 puan kazanıyorsunuz. O da 0,5 Euro’ya denk geliyor. 2-3 günde bir de anket yolluyor. Aslında bizim en çok kullandığımız anket sitesiydi. Fakat ne yazık ki birkaç ay önce ödemeleri sadece PayPal ile yapmaya başladılar. PayPal Türkiye’de yasaklı olduğu için sadece yurt dışında yakın bir tanıdığı olanlara öneriyoruz. Toplamda 20.000 puana sahip olunca paranızı PayPal ile çekmeniz mümkün.

Hiving (2/5)

İngilizce-Türkçe çevirileri çok iyi değil. Sitede bir çok yer hata veriyor. Fakat çözülebilecek anketler var. 6000 puan toplayınca 7,5 Euro kazanıyorsunuz ve 6000 puan toplamak çok zor değil. Biz 15 soruluk çok kısa bir anket karşılığında 300 puan yani 0.375 Euro kazandık. En büyük eksi puanı ise ödemeleri sadece PayPal hesabına yapması sebebiyle verdik. Yani yurt dışında Paypal’ı olan bir tanıdığınız yoksa hiç bir işinize yaramaz.

BenDerimKi (2/5)

Benderimki bizim çok sevdiğimiz yerli anket sitelerinden biriydi. Fakat 2020 yılında hiç anket yayınlamadılar. Öncesinde oldukça kısa anketler karşılığında 1-4 TL arası para kazanıyorduk ve toplam miktar 100 TL olduğunda banka hesabımıza havale yapabiliyorduk. Ama dediğimiz gibi yaklaşık 1 senedir hiç ses çıkmıyor. O yüzden 2 puan veriyoruz. Umarız sahalara geri dönerler.

Toluna (2/5)

Toluna.com’da profil bilgilerini doldurarak 2.000 puan, cevapladığınız her anket için de 2.500’e kadar puan kazanıyorsunuz. Toplam 80.000 puana ulaştığında 50 TL değerinde n11 hediye çeki kazanıyorsunuz. Ya da istersen 40.000 puan olduğunda 25 TL değerinde telefon kontörü olarak puanlarını kullanabiliyorsunuz. Fakat çok az anket geliyor, bu yüzden de o puanı kazanmak oldukça zor.

Önermediğimiz anket siteleri

Panel Station (1/5)

Çok eski ve dandik bir internet sitesi ve kullanıcı ara yüzü var. Ayrıca siteleri çoğu zaman hata veriyor. Önermiyoruz.

i-SAY (1/5)

Siteleri sürekli hata veriyor. Profil bilgilerimizi bile doldurmayı başaramadık. Zaten profil bilgilerimizi doldurmamız için 45 Puan öneriyordu. 1.400 puansa 50 TL’ye denk geliyor. Yani anladığımız kadarıyla biraz cimri de bir anket sitesi. Önermiyoruz.

Diğer internetten para kazandıran siteler hangileri?

Bedavabakkal.com olarak; bedava ürünler kazanabileceğin ücretsiz çekilişler ve evde ek iş olarak internet üzerinden yapabileceğin işlerle ek gelir elde edebileceğin diğer siteleri internetten para kazanma yolları sayfamızda bulabilirsin. İnternetten çeviri yaparak, makale yazarlığı yaparak veya tasarım yaparak internetten para kazandıran siteler ve satış ortaklığı yaparak veya blog yazarak para kazanabileceğin siteleri güncel olarak seninle paylaşıyoruz. Dilersen bizi Twitter ve Facebook adreslerimizden takip ederek en yeni fırsatlardan anında haberdar olabilirsin. Anket doldur para kazan siteleriyle ilgili daha detaylı bilgi için parakazanmasepeti.com’u ziyaret edebilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *