2022’de Anket Doldurarak Para Kazanmak (Ve Ödeme Yaptığı Kanıtlanmış Anket Siteleri)

İnternetten anket doldurarak para kazanmak nasıl oluyor ve en çok kazandıran anket siteleri hangileri merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu yazıda; gelişigüzel değil tek tek inceleyerek ve bizzat kendim test ederek oluşturduğum, Türkiye’de yaşayanlara ödeme yapan anket siteleri listesini bulabilirsiniz.

Şimdiden uyarayım aşağıda 6 tane site yazdım fakat BİR TEK MARKETAGENT’tan ve TIMEBUCKS’tan gerçekten para kazanabildim. Diğerleri de ödeme yapıyor ve güvenilir siteler fakat ya para limitini geçmek çok zor ya da anketler yeterince kazandırmıyor ve zaman kaybı.

Bence sadece MarketAgent ve TimeBucks’a üye olun gerisini boşverin.

anket doldurarak para kazanmak ve güvenilir anket siteleri

Anket Doldurarak Para Kazanmak Nasıl Oluyor?

Eğer daha önce hiç bu şekilde para kazanmadıysanız, sistemin nasıl çalıştığından kısaca bahsedeyim.

Anket sitelerine üye olup profil kısmındaki anketleri doldurduktan sonra, 2-3 günde bir e-posta adresinize anket davetiyeleri gelir. Bu gelen anketleri sonuna kadar cevapladığınızdaysa ödülünüz hesabınıza yüklenir.

Listemizdeki anket sitelerinin bazıları topladığınız ödüller belli bir miktara ulaştığında banka hesabınıza direk nakit olarak yatırır, bazılarıysa Yemek Sepeti, Amazon, Google Play vb. hediye çekleriyle ödeme yapar. Her bir anket sitesinin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Ne Kadar Kârlı?

Açıkçası öyle inanılmaz paralar kazandırmıyor ama bazı siteler ödülleri Euro bazında hesapladığı için tek bir anket başına yaptıkları ödemeler 10-20 TL arasında olabiliyor. Otobüste veya metroda geçen boş vaktinizi değerlendirmek için hiç fena bir yol değil.

Burada genelde karşılaşılan zorluk ortalıkta dolanan yüzlerce anket sitesi olması ve bunların hangisinin ne kadar ödeme yaptığını öğrenmek için tek tek hepsine üye olmak gerekmesi.

Bu sorunu çözebilmek için 1 haftamı bu işe harcadım ve 50’den fazla anket sitesine üye oldum. Ne yazık ki bir çoğu işe yaramaz siteler çıktı. Kimisi sadece PayPal’a ödeme yapıyor (ne yazık ki PayPal’a ülkemizden erişim yasaklı) kimisiyse 20 dakikalık bir ankete 30 kuruş gibi komik rakamlar ödüyor.

Bütün bu anket siteleri arasından gerçekten para kazandıranları ve daha da önemlisi, kazandıklarımı kolayca çekip harcayabildiğim siteleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Türkiye’ye Ödeme Yapan Güvenilir Anket Siteleri

Genellikle siteler size 2-3 günde 1 anket gönderiyor. Bu yüzden benim tavsiyem en azından ilk 5 siteye üye olmanız. Bu şekilde e-postanıza neredeyse her gün bir anket gelecektir. Vaktiniz varsa hepsine üye olmak kazancınızı artıracaktır.

#1 Market Agent

  • Ödeme Yöntemi: Banka Havalesi
  • Ödeme Alt Limiti: 10 Euro

Market Agent benim en çok para kazandığım anket sitesi oldu. Sadece siteye üye olup profil bilgilerinizi tamamladığınızda bile hesabınıza 1 Euro ödül ekleniyor. Üstelik tamamladığınız online anket başına 2 Euro’ya kadar para kazanabiliyorsunuz.

Anket süreleri 5 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Hesabınızda 10 Euro biriktiğindeyse Türkiye’deki banka hesabınıza havale yapabiliyorsunuz.

MARKETAGENT’A ÜYE OL

#2 Timebucks

  • Ödeme Yöntemi: Banka Havalesi
  • Ödeme Alt Limiti: 10 Dolar

TimeBucks, birçok şekilde kazanmanıza izin veren bir internet sitesi. Anket doldurarak, videolar izleyerek veya görevleri yerine getirerek para kazanabiliyorsunuz. Üye olduğunız anda 1 Dolar hesabınıza ekleniyor. Paranızı çekebilmek için hesabınızda 10 dolar birikmesi gerekiyor. Her gün siteye girerek bu para kısa sürede kazanılabiliyor.

TIMEBUCKS’A ÜYE OL

#3 ySense

  • Ödeme Yöntemi: Payoneer
  • Ödeme Alt Limiti: 52 Dolar

ClixSense’de ayrıca size verilen görevleri yerine getirerek 2-4 dolar arası para kazanabiliyorsunuz. Bu görevler “Bir mobil oyunu indirip belli bir level’a gelmek” veya “Şirketlerin bilgilerini Linkedin’den kontrol etmek” gibi çeşitlilik gösterebiliyor. Ayrıca davet ettiğiniz her arkadaşınız için 0,10 Dolar ve tamamladığı her görevin %20’si kadar bonus kazanıyorsunuz. Kazandığınız miktar 52 Dolar’ı geçtiğinde ücretsiz açacağınız bir Payoneer hesabına aktarıp oradan Türkiye’deki banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

YSENSE’E ÜYE OL

#4 Triaba

Triaba Anket Paneli, Türkiye’de yeterli sayıda ücretli anket içeren, kullanımı kolay başka bir sitedir.

Ayrıca, her yerden anket almayı kolaylaştıran bir uygulama aracılığıyla anketlere erişebilirsiniz. Anketin uzunluğuna bağlı olarak anket başına 0,20 – 4 EURO veya daha fazla alacaksınız. 10 € kazandıktan sonra (ki bu uzun sürmeyecektir) Yemeksepeti çeki ile ödeme alabilirsiniz.

TRIABA ÜYE OL

#5 LifePoints

LifePoints Panel, Türkiye’de yaşıyorsanız katılmak için iyi bir anket sitesidir. Yalnızca anketleri yanıtlayarak gerçekten kazanabilmenize rağmen, sizin için uygun bir sayı olacaktır. Yani, kazanma potansiyeli gerçekten acı çekmez.

Kazançlarınızı çekebilmeniz için önce 15 $ kazanmanız gerekecek. Seçtiğiniz ödeme seçeneğine bağlı olarak dönüşüm oranı farklı olduğu için gerçekten ne kadar puan değerinde olduğunu söyleyemeyeceğiniz garip bir puan sistemi kullanırlar.

Ancak buna alıştığınızda, oldukça iyi ödeme yaptığı ve uygun ödeme yöntemleri sunduğu için katılmak için ödüllendirici anket sitelerinden biri olabilir.

LIFEPOINTS ÜYE OL

#6 Toluna

Türkçe paneli olan bir diğer site ise Toluna Influencer’lardır. Bu anket sitesi, kazanabileceğiniz birkaç yol sunar. Anketleri yanıtlayabilir, profilinizi tamamlayabilir, arkadaşlarınızı siteye katılmaya davet edebilir ve puan kazanmak için anketleri yanıtlayabilirsiniz.

Daha sonra puanlarınızı çeşitli hediye kartlarıyla değiştirebilirsiniz. Alabileceğiniz minimum hediye çeki tutarı 25 Türk Lirasıdır. Diğer hediye kartları daha fazla puan gerektirir.

Türk anket paneline sahip olmanın yanı sıra, Toluna Influencers’ı katılmak için iyi bir site yapan şey, kullanıcı dostu olmasıdır. Sadece birkaç dakika göz attıktan sonra sitenin nasıl çalıştığını anlayabileceksiniz.

TOLUNA ÜYE OL

Anket Doldurarak Para Kazanmak Dışında Ne Yapabilirsin?

Yaklaşık 5 senedir hayatımı sadece internet üzerinden para kazanarak devam ettiriyorum ve internetten para kazanma yolları hakkında edindiğim tüm tecrübeleri bu sitede yayınlıyorum. Sitedeki diğer yazılara bir göz gezdirebilir, senin için uygun olan anket doldurarak para kazanmak dışındaki yöntemleri deneyebilirsin. Şimdiden hayırlı kazançlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *